DSC_8211.JPG
Wyszukaj w portalu
zaplac_podatki.png
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
odo.jpg
godziny.jpg
rm.png
rdpp.png
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
1460x616.png
INWESTUJ.jpg
500plus.jpg
baner_zagosp.png
ANKIETA.jpg
MPDSON.png
baner- mikroporady.jpg
rejestr_inst_baner.jpg
Rozlicz PIT w Chodzieżyw Chodzieży
Przekaż 1% w Chodzieżyw Chodzieży
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
pila.jpg
1_PROC_min.jpg
logo.jpg
projekty.jpg
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Kultura
Placówki kulturalne
Redakcja: Maciej Strzeliński, Dodany: 4.08.2010
Liczba wyświetleń: 30247
PDF
DRUKUJ
grafika

Chodzieski Dom Kultury
Chodzieski Dom Kultury od lat jest kulturalnym centrum Chodzieży. To tu odbywają się koncerty, organizowane są dyskoteki oraz wydarzenia rozrywkowe. Do ChDK należy budynek główny z salą widowiskową (widownia na 380 miejsc siedzących) oraz miejski amfiteatr (ponad 2000 miejsc siedzących). To tu znajduje się Kino Noteć. Co roku w ChDK odbywają się najstarsze Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Polsce, na które przybywają muzycy z całej Europy i świata. W ChDK-u mieści się również siedziba Radia A – chodzieskiej internetowej rozgłośni. Każdy miłośnik kultury znajdzie tu coś dla siebie, ponieważ przez cały rok działają rozmaite sekcje, takie jak np. Studio Piosenki, Gry Logiczne, Szkółka Break Dance'a, Nauka Gry Na Instrumentach czy Zajęcia Plastyczne i Warsztaty Teatralne dla najmłodszych. Dodatkowo trzeba wspomnieć, że Chodzieski Dom Kultury położony jest w parku leśnym im. Stanisława Moniuszki, co dodaje mu uroku, a ponadto przy krajowej drodze nr 11, co ułatwia dojazd odwiedzającym Chodzież.

 

http://www.chdk.com.pl 

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Michalskiego

Początki biblioteki chodzieskiej sięgają okresu międzywojennego i związane są z działalnością Towarzystwa Czytelni Ludowych, którego głównym celem było zakładanie bibliotek, a za ich pośrednictwem kształtowanie świadomości narodowej i postaw patriotycznych. Dziś Miejska Biblioteka Publiczna w Chodzieży oferuje korzystanie z wypożyczalni dla dorosłych, czytelni oraz oddziału dla dzieci. Dział dla dorosłych świadczy usługę „Książka na telefon” dla osób niepełnosprawnych, chorych i starszych. Czytelnia dysponuje bogatym księgozbiorem podręcznym. Chlubą czytelni są pięknie wydane reprinty. Uzupełniany jest również zbiór regionaliów oraz bieżące dokumenty życia społecznego, które zaspokajają potrzeby zainteresowanych naszym regionem. Ponadto w budynku MBP znajduje się galeria biblioteki, która prezentuje wystawy okolicznościowe, edukacyjne, ekspozycje prac plastycznych i fotograficznych oraz kolekcje ludzkich pasji. Biblioteka dziecięca prowadzi szereg działań promujących czytelnictwo wśród najmłodszych - konkursy, spotkania autorskie, zajęcia edukacyjne, happeningi poza biblioteką. Księgozbiór Miejskiej Biblioteki na dzień 31-12-2009 r. wynosił 91 995 woluminy, czasopisma oprawne - 1 017 jednostki, zbiory specjalne (materiały audiowizualne i dokumenty elektroniczne) - 2 999 jednostek oraz czasopisma 57 tytułów.

 

 

http://biblioteka-chodziez.pl/

 

 

 

Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Chodzieży
MDK rozpoczął swoją działalność 1 marca 1968 r. pod nazwą Dom Kultury Dzieci i Młodzieży. W pierwszym okresie działalności placówka miała charakter muzyczny. Z czasem powstawały nowe kluby, zespoły i sekcje, aż pojawiła się potrzeba rozbudowy. Dziś MDK oferuje wiele rozrywek w różnych dziedzinach. W ciągu roku szkolnego organizowane są rozmaite zajęcia i koła, dzięki którym młodzież i dzieci mogą rozwijać swoje pasje. Mają możliwość uczestniczenia w nauce gry na pianinie i na gitarze, w warsztatach teatralnych, kołach plastycznych, ceramicznych oraz modelarskich, a także w sekcji rzeźby. W MDK działają również liczne zespoły wokalne oraz taneczne. Przy placówce działa też Hufiec ZHP. Do najatrakcyjniejszych imprez cyklicznych organizowanych przez MDK z pewnością można zaliczyć wystawy w „Salonie Artystycznym”, święto latawca, turnieje tenisa stołowego i turnieje szachowe, wystawy psów wielorasowych „Najpiękniejszy Kundel Chodzieży”, a także plenery ceramiczne dla dzieci i młodzieży. Warto wspomnieć o współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi, która trwa już od 2000 roku. Co roku studenci z tej uczelni przyjeżdżają do Chodzieży, aby uczestniczyć w plenerze malarskim. Piękne chodzieskie krajobrazy cieszą oko, ale przede wszystkim pozwalają młodym artystom rozwijać swoje umiejętności.

 

 

http://www.mdkchodziez.pl

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ