DSC_8211.JPG
Wyszukaj w portalu
zaplac_podatki.png
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
odo.jpg
godziny.jpg
rm.png
rdpp.png
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
1460x616.png
INWESTUJ.jpg
500plus.jpg
baner_zagosp.png
ANKIETA.jpg
MPDSON.png
baner- mikroporady.jpg
rejestr_inst_baner.jpg
Rozlicz PIT w Chodzieżyw Chodzieży
Przekaż 1% w Chodzieżyw Chodzieży
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
pila.jpg
1_PROC_min.jpg
logo.jpg
projekty.jpg
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Kultura
Lokalni twórcy
Redakcja: Maciej Strzeliński, Dodany: 16.11.2011
Liczba wyświetleń: 26280
PDF
DRUKUJ

W tym dziale będziemy zamieszczać informacje o wszelkiego rodzaju artystach i grupach artystycznych z naszego miasta, z udziałem jego mieszkańców. Prosimy mieszkańców o zgłaszanie swoich typów do publikacji.

Informacje wraz z podaniem danych kontaktowych (celem weryfikacji) prosimy przesyłać na adres:

Mile widziane będą zdjęcia oraz inne materiały multimedialne. Zastrzegamy sobie prawo wyboru materiałów do publikacji, a także do dokonywania zmian w informacjach wybranych do opublikowania.

 

 

Zespół ENE DUE RABE

Kiedy powstał zespół? Prapoczątki zespołu sięgają końca 2005 roku. Wówczas Darek [perkusja] z Michałem [gitara basowa] postanowili sobie udowodnić, że po kilku latach przerwy i 'trzeciej dziesiątce na karku' także można grać w zespole garażowym wymyślając jakieś transowo- hardcorowe rzeczy na perkusję i bas. Po jakimś czasie dołączył Marcin [gitara]. Panowie znają się jeszcze z czasów poprzedniego projektu muzycznego, czyli NoWar, który zakończył swój żywot krótko po nagraniu w 1995 roku kasety [ktoś jeszcze pamięta kasety magnetofonowe?], o dużo mówiącym tytule "Niespełnienie". Przez kolejny okres i przy mało regularnych spotkaniach powstawał materiał o bliżej nieokreślonym stylu muzycznym. W myśl zasady grać to, co w tej chwili się czuje. Skład dopełniło przyjście Adama, na którąś z prób. W ten sposób zespół otrzymał naprawdę ciekawy głos, a oficjalne rozpoczęcie działalności zespołu można by datować na luty 2007 roku. We wrześniu i październiku 2009 kilka koncertów zagrał Tomek Wyrwa. Od marca 2010 do lipca 2011 skład współtworzył Jacek Fitt (gitara). EDeeR jest zespołem chodziesko- poznańsko- swarzędzkim. Duży dystans do siebie, do wszelakich trendów i stylów muzycznych, to krótka charakterystyka kapeli. Pewnie po trochu z racji wieku, trzeźwej oceny sytuacji na „rynku" oraz własnego warsztatu. Utwory EneDueRabe były prezentowane na antenie Programu III Polskiego Radia. Odtwarzane są również w rozgłośniach o charakterze lokalnym oraz radiach internetowych. W styczniu 2009 roku ukazało się pierwsze wydawnictwo zespołu- płytka "Due". Od X 2009 można ją legalnie pobrać z internetu. EDeeR w marcu 2011 nagrał także 'hiciorowaty' 'Babilon' na płytę "HansSolo" Przema z 52 Dębiec . EDeeR popełnilił też trochę gigów. Zagrał w 2009 roku trasę "Za późno na mainstream". Gościł także na trasach "BiFF", "Kazika Na Zywo", "Grabaża i Strachy Na Lachy", "Luxtorpedy" i zespołu "KULT". EneDueRabe zaliczył również udany występ dla "BalconyTV". "Płytoteka": "Demo 2007" [26.01.2008], "Due" [14.01.2009]Michał Piechowiak - bas, dźwięki Dariusz Komar - perkusja, głosy Adam Skibiński - głosy, pianino Marcin Mokry - gitara, głosy [zobacz też Mokrofon] Tomasz Wyrwa (IX-X 2009) - gitara, głosy Jacek Fitt (III 2010- VII 2011) - gitara, głosy

www.edr.art.pl

 

 

Zespół KAER MORHEN

KAER MORHEN, zespół na dobre powstał 1 sierpnia 1994 roku. Pierwotny skład grupy to Maciej Strzelba Strzeliński (gitara), Łukasz Peter Pietras (perkusja), Dawid Świnas Szczygłowski (wokal) i Marcin Kuciapa Sutkiewicz (bas). Zaczęło się od świetlicy ogródków działkowych. Po miesiącu zespół trafił do Chodzieskiego Domu Kultury. Skład zmieniał się z miesiąca na miesiąc. Przez KRM przewinęło się tyle ludzi, że nie sposób ich dzisiaj wyliczyć. Zespół miał zastoje i chwile załamania, ale nigdy nie przestał istnieć, choć bywało, że cały jego skład tworzyła jedna osoba.

Przez 15 lat grupa zagrała mnóstwo koncertów w Wielkopolsce i na Pomorzu. Supportowali między innymi takie rockowe gwiazdy jak: Proletaryat, Closterkeller i Anyę Orthodox, Zdrową Wodę, MoFo Party Band z Kaliforni.

Wymiernym efektem działalności jest płyta demo "Season Witch" wydana przez zespół własnym sumptem przy pomocy Chodzieskiego Domu Kultury oraz Studia Horyzonyt w roku 2005. Płyta została dostrzeżona przez serwis muzyczny Wirtualnej Polski oraz portalu Gery. pl które umieściły jej recenzje na głównych stronach.

Muzykę zespołu można określić jako hard&heavy.

www.kaermorhen.com.pl

 

STONNARD

To hard rockowe trio, które tworzą: Świnas (bass, śpiew), Aster (gitara) i Jaca (perkusja). Wszyscy są rockowymi weteranami od kilkunastulat obecnymi na lokalnej scenie muzycznej. Grali w takich grupach jak: Season Witch, Kaer Morhen, Pieluchy Senatora, Izzy, Renegat, Roadside, Parasite i jeszcze kilku innych.

Zespół powstał w kwietniu 2010. Niebawem ukaże się ich debiutancka płyta. 

Jak sami o sobie mówią: "Trio Stonnard gra bardzo energiczną muzyke rodem z lat osiemdziesiątych, po prostu classic hard rock w starej dobrej formie."

strona Stonnard na facebooku

 

 

Zespół DRUGA STREFA 

Druga Strefa to zespół składający się z czworga wykonawców. W swoim składzie posiada dwóch gitarzystów, dwa instrumenty klawiszowe, oraz czworo wokalistów - w tym konferansjera, wodzireja.

Wszyscy członkowie mają za sobą edukację muzyczną oraz doświadczenie kilkunastu lat w różnych, autorskich i coverowych projektach spod znaku jazzu, bluesa, rocka, metalu, a nawet hip-hopu i musicalu.

Druga Strefa to coverowy  nie tylko zespół na wesele . Grupa obsługuje również  wszelkiego rodzaju inne imprezy, gra na studniówkach, balach absolutoryjnych, balach karnawałowych i sylwestrowych,  konferencjach naukowych, eventach i imprezach firmowych, a także na komuniach. Zespół ma na swoim konce współpracę z Agencją Universitatis Posnaniensis, Uniwersytetem Adama Mickiewicza, Politechniką Poznańską i innymi firmami.

Zespół Druga Strefa wywodzi się z Chodzieży, a jego terenem działania jest nie tylko Poznań i Wielkopolska, ale cała Polska oraz inne kraje Unii Europejskiej, choć muzycy nie wykluczają przyjęcia atrakcyjnej oferty z innych krajów.
Grupa posiada szeroki repertuar w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Zespół zarówno pod względem organizacji wesela i zabaw weselnych, jak i pod względem muzycznym, dostosowuje się zawsze do potrzeb klienta. Wykonawcy poruszają się swobodnie w różnych konwencjach muzycznych takich jak przeboje światowego i polskiego pop, rock, blues, jazz, a nawet hip-hop, metal, czy disco-polo i biesiada. Grają piosenki z różnych okresów, od lat dwudziestych XX wieku, aż po najnowsze utwory. Sporo w repertuarze zespołu na wesele Druga Strefa jest muzyki tanecznej, w tym kultowych utworów z lat 70' 80' i 90' ubiegłego stulecia.

Opinie klientów o zespole Druga Strefa

Oficjalna strona internetowa zespołu: www.drugastrefa.net

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ