003.jpg
Wyszukaj w portalu
projekty.jpg
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
mlodociani.png
odo.jpg
godziny.jpg
rm.png
rdpp.png
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
INWESTUJ.jpg
logo_senior_wigor_1.png
500plus.jpg
konsult.jpg
baner_zagosp.png
KARTA_SAM.png
ANKIETA.jpg
MPDSON.png
baner- mikroporady.jpg
rejestr_inst_baner.jpg
Rozlicz PIT w Chodzieżyw Chodzieży
Przekaż 1% w Chodzieżyw Chodzieży
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
pila.jpg
kl.jpg
1_PROC_min.jpg
logo.jpg
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Aktualności - Miasto
Turniej wygrali uczniowie chodzieskiej SP 1
Wprowadzono:14.06.2019 | chodziez3
Liczba wyświetleń:689
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika

W piątek 7 czerwca br. w Chodzieży odbył się IXI Turniej Wiedzy Prewencyjnej, organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Chodzieży i Urząd Miejski w Chodzieży. Turniej odbywa się przy zaangażowaniu samorządów, firm i instytucji z całego powiatu.

 

Celem turnieju jest rozpowszechnianie szeroko rozumianej wiedzy prewencyjnej, a więc takich zachowań, które będą zapobiegały powstawaniu sytuacji niebezpiecznych. Młodzież poprzez zabawę uczy się podstawowych zasad bezpieczeństwa, poszerza swoją wiedzę o Policji, a dzięki formule turnieju także ma okazję rozwijać kulturę fizyczną.

   - Chodzieską Policję reprezentował I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Chodzieży mł.insp. Przemysław Kozioł, a Urząd Miejski - zastępca burmistrza Piotr Witkowski.   Na imprezę przybyło także wielu gości, przedstawicieli instytucji współpracujących z KPP w Chodzieży oraz samorządowców. Jednak najważniejszymi osobami na Turnieju byli jak zawsze zawodnicy - czteroosobowe drużyny ze szkół podstawowych z naszego powiatu – informuje przedstawiciel KPP w Chodzieży.

Młodzi uczestnicy turnieju najpierw pisali test z wiedzy prewencyjnej oraz wykazywali się znajomością zasad pomocy przedmedycznej, by następnie wziąć udział konkurencjach sportowych – strzelaniu z wiatrówki, rzutach do kosza, pokonywaniu przeszkód na rowerze i strzałach piłka na bramkę. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 1 w Chodzieży, drugie szkoła z Oleśnicy, trzecie miejsce przypadło podstawówce z Szamocina. Charakterystyczną cechą tej imprezy jest to, że każde miejsce jest nagradzane w kategorii szkoła i indywidualnie. Dzięki hojności wielu podmiotów, organizatorzy mogli przygotować dla uczestników turnieju bardzo atrakcyjne nagrody.

- Policjanci i samorządowcy, chcąc uatrakcyjnić ten swego rodzaju festyn zaprosili do udziału w tym przedsięwzięciu służby ratownicze – straż pożarną, ratownictwo medyczne, WOPR. Swoje stoisko wystawili miedzy innymi: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Chodzieży, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja, Zespół Prywatnych Szkół w Chodzieży, kształcący młodzież klas policyjnych, banki, Profesor Zabawka. Podczas imprezy strażacy przygotowali pokaz cięcia pojazdu. Sporym zainteresowaniem cieszyły się pokazy militarne Pana Marka Promińskiego, paintball przygotowany przez Pana Tomasza Krupienko, wystawa zorganizowana przez Aeroklub Ziemi Pilskiej oraz Towarzystwo Lotnicze w Chodzieży oraz pokazy taneczne grup Pani Iwony Kasprzyk.

- Pod namiotem Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży młodzież w formie zagadek, konkursów mogła zgłębić swoją wiedzę w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa. Dla najmłodszych przygotowano kolorowanki o tej tematyce oraz gry planszowe. Nie zabrakło także broszur, ulotek i jak zawsze elementów odblaskowych. Policjanci prowadzili działania profilaktyczne związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym. Nad całością przedsięwzięcia czuwała pomysłodawczyni Turnieju nadkom. Elżbieta Żulewska. Prawdą jest, że powstanie takiego przedsięwzięcia byłoby niemożliwe bez pomocy osób i instytucji, którym już w tym miejscu serdecznie dziękujemy – dodają organizatorzy.

POLEĆ ZNAJOMYM
NA FACEBOOKU
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika