noc.jpg
Wyszukaj w portalu
projekty.jpg
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
mlodociani.png
odo.jpg
godziny.jpg
rm.png
rdpp.png
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
INWESTUJ.jpg
logo_senior_wigor_1.png
500plus.jpg
konsult.jpg
baner_zagosp.png
KARTA_SAM.png
ANKIETA.jpg
MPDSON.png
baner- mikroporady.jpg
rejestr_inst_baner.jpg
Rozlicz PIT w Chodzieżyw Chodzieży
Przekaż 1% w Chodzieżyw Chodzieży
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
pila.jpg
kl.jpg
1_PROC_min.jpg
logo.jpg
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Aktualności - Miasto
Praca z dziećmi w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Chodzieży
Wprowadzono:12.06.2019 | chodziez3
Liczba wyświetleń:732
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika    W maju 2019 r. w Zespole ds. Asysty Rodzinnej odbyły się warsztaty kulinarne pieczenia ciasta z sezonowymi owocami. Zajęcia tego typu zawsze cieszą się wśród dzieci dużą popularnością. Procedura przygotowywania, wykorzystywanie potrzebnych do tego celu sprzętów, odmierzanie produktów mają znaczący walor edukacyjny.

Dzieci są bardziej zaangażowane, gdy od samego początku uczestniczą w przygotowaniach, aby potem cieszyć się smakowitym efektem końcowym. Poza tym odbyły się także zajęcia manualne tworzenia modnych obecnie slim’ów (glutów), rozwijających kreatywne myślenie oraz zręczność, a przy tym sprawiających dzieciom niesamowitą frajdę.
    Poprzedni miesiąc skupiony był również na pracy indywidualnej z dziećmi. Z uwagi na kończący się rok szkolny było to wsparcie w nauce przy użyciu zakupionych przez MOPS pomocy dydaktycznych. Ponadto spędzaliśmy czas z maluchami na sali do wczesnego wspomagania rozwoju wykorzystując różnorodne zabawki i sprzęty o charakterze edukacyjnym. Starsze dzieci w wieku szkolnym również znajdują tutaj wiele atrakcji pobudzających wyobraźnię a także dających ukojenie i wyciszenie. W podtrzymaniu tego stanu pomagają ćwiczenia na sali do terapii integracji sensorycznej. Bogactwo akcesoriów, którymi wyposażona jest ta sala pomaga w poprawie funkcjonowania emocjonalnego, zdolności wzrokowych i słuchowych, uwagi i koncentracji, sprawności w zakresie dużej i małej motoryki oraz podniesieniu samooceny i samoświadomości.   Dbamy, aby podczas wszystkich zajęć panowała przyjazna atmosfera, wzbudzająca u dzieci pozytywne emocje i poczucie bezpieczeństwa.

Natalia Maroszek
MOPS w Chodzieży

POLEĆ ZNAJOMYM
NA FACEBOOKU
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika