noc.jpg
Wyszukaj w portalu
projekty.jpg
konkurs.jpg
smieci.png
dzialki.png
mlodociani.png
odo.jpg
godziny.jpg
rm.png
rdpp.png
chodzieska_kadrta.jpg
karta.jpg
oferty_pracy.jpg
INWESTUJ.jpg
logo_senior_wigor_1.png
500plus.jpg
konsult.jpg
baner_zagosp.png
KARTA_SAM.png
ANKIETA.jpg
MPDSON.png
baner- mikroporady.jpg
rejestr_inst_baner.jpg
Rozlicz PIT w Chodzieżyw Chodzieży
Przekaż 1% w Chodzieżyw Chodzieży
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
pila.jpg
kl.jpg
1_PROC_min.jpg
poziom.gif
noclegi.gif
gastronomia.gif
kino.jpg
mzk.png
formul.png
chodzieski_275.jpg
E-Urzad
bip.jpg bom.jpg ep.jpg ue1.jpg
wybory.jpg
Aktualności - Miasto
Dzień Patrona Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży
Wprowadzono:03.12.2019 | chodziez3
Liczba wyświetleń:368
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika
Społeczność "Jedynki" co roku pamięta o swoim patronie - Stanisławie Staszicu, przywołując jego ideały – odwagę w myśleniu i działaniu, troskę o dobro drugiego człowieka, wiarę w postęp i potrzebę nauki.

- W tym dla nas odświętnym dniu, obejrzeliśmy program artystyczny klas: Va i Vc, relacjonuje pani wicedyrektor Bernadeta Kmiotek, utrzymany w konwencji telewizyjnego teleturnieju „Awantury o kasę”. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące życia i twórczości Stanisława Staszica oraz rywalizowali o miano mistrzów. Po programie klas piątych miało miejsce ślubowanie dzieci z klas pierwszych. Pierwszoklasiści z dumą zaprezentowali swój program, śpiewali piosenki, deklamowali wiersze, tańczyli udowadniając, że jest to niezwykle ważne wydarzenie w ich życiu. Uczniowie klas pierwszych otrzymali od Rady Rodziców upominki, a od Banku Spółdzielczego książeczki SKO. Pełnoprawni od dziś uczniowie chodzieskiej Jedynki z pewnością zapamiętają ten szczególny w ich życiu dzień. Klasy starsze na swoim uroczystym apelu „przeniosły się wehikułem czasu” do epoki, w której żył Stanisław Staszic, do Oświecenia - relacjonuje Bernadeta Kmiotek, zastępca dyrektora szkoły.

Na tle muzyki z tamtych lat, deklamowano poezję epoki, złote myśli patrona, przypomniano jego bogaty życiorys. Uczniowie wysłuchali również kilku klimatycznych, instrumentalnych utworów na gitarę, saksofon i fortepian w wykonaniu swoich kolegów. Zaprezentowany montaż słowno-muzyczny skłonił młodzież do refleksji, a nawet wzruszeń. Święto Szkoły było również okazją do ogłoszenia wyników szkolnych konkursów związanych z patronem i życiem szkoły. Tego dnia Samorząd Uczniowski sprawował uroczystą wartę w "Kąciku Patrona". Tam również pojawiła się okolicznościowa dekoracja i biało-czerwony bukiet pięknych kwiatów.

POLEĆ ZNAJOMYM
NA FACEBOOKU
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika